Poradca výberom komponentov 

Prinášame Vám jednoduchý a zrozumiteľný návod, ako vyberať a rozlišovať produkty v našom E-shope. Priblížime Vám príklady aplikácii produktov, ktoré ponúkame a z praxe vieme skúsenosťami podložiť. 

Reálne výsledky a aplikácie si môžete pozrieť na našom Facebook profile Podvozky-Eibach.sk


Zvoľte kategóriu produktov, ktorá Vás zaujíma: 

Športové pružiny     Športové tlmiče   Kompletné podvozky    Športové brzdové kotúče    Vzduchové filtre    Športové výfuky   Rozširovacie podložky   Stabilizátory


1. Športové pružiny

Športové pružiny sú jedným z prvých krokov, ktorými vieme zlepšiť jazdné vlastnosti a zároveň vizuálne zatraktívniť auto. Pružiny v našej ponuke sú vždy certifikované a schválené pre cestnú premávku a bez problémov spolupracujú so sériovými tlmičmi. Sú cenovo dostupné a predstavujú výborný pomer cena / výkon. 


-Eibach Pro-Kit- 


Svetová špička vo výrobe športových a offroadových pružín, firma Eibach ponúka so sériou Pro-Kit to pravé pre bežných motoristov, ktorí chcú od svojho auta lepšie jazdné vlastnosti, radi si občas strihnú rýchlejší prejazd zákrutami, ale nechcú sa vzdať komfortu a použiteľnosti vozidla na dlhé trasy, prípadne vozia rodinu. 

Výhody :

-zlepšenie jazdných vlastností a agility vozidla

-lepšia kontrola náklonov

-redukované ponáranie a dvíhanie prednej časti auta pri akcelerácii / brzdení

-zníženie najčastejšie okolo -30 mm (voči sériovej svetlej výške)

-vizuálne podtrhnutie dynamického vzhľadu

-zmenšenie vizuálne prázdneho priestoru medzi kolesom a lemom blatníka

-výborný komfort pruženia vďaka progresívnej charakteristike a dlhoročnému vývoju na reálnych cestách a okruhoch

-v prípade poškodenia možnosť výmeny ktorejkoľvek pružiny samostatne bez nutnosti znova kúpiť celú sadu


-Eibach Sportline-


Séria Sportline je voľbou pre auto nadšencov a vodičov, ktorí uprednostňujú nekompromisnú kontrolu nad vozidlom, agilné jazdné vlastnosti a presné vedenie stopy. Táto séria je vhodná pre športovejšie ladené modely, ktoré budú používané ako "víkendovky", či slúžia ako športové náčinie pre jazdy do vrchu, okruhy, slalomy či rýchle jazdy po technických tratiach. Ponúka tuhšie naladenie ako séria Pro-Kit a preto už nieje veľmi vhodná na "bežné slovenské cesty", prípadne na denné jazdenie.

Výhody :

-agresívne zníženie auta (spravidla -35 mm až -55 mm, podľa konkrétneho modelu)

-perfektný grip a ovládateľnosť na limite

-precízne vyladená kontrola náklonov a prenosu váhy medzi nápravami

-výborná spätná väzba od riadenia a podvozku

-v kombinácii s väčšími diskami príťažlivejší dizajn auta

-stále obstojný komfort pruženia (závisí od preferencií vodiča, pre niekoho je už tento setup veľmi tuhý)


-Pružiny H&R-


Pružiny H&R sú taktiež špičkou na poli športových pružín pre sériové vozidlá, rovnako ako aj v oblasti motoršportu a vývoja pre závodné aplikácie. Ponúkajú mierne širšie produktové portfólio a často robia pružiny aj pre naozaj exotické autá. H&R v našom katalógu zastupujú série Sport a Super Sport, pričom hlavný rozdiel je v hodnote zníženia. Zo skúseností možno pružiny H&R charakteristikou umiestniť medzi Eibach Pro-Kit a Sportline. Je to univerzálny setup na rôzne povrchy , pričom komfortom mierne zaostáva za Pro-Kit sériou.

Výhody :

-široký rozsah zníženia (v závislosti od auta a prevedenia pružín Sport / Super Sport) - 25 mm až -55 mm

-dobrý kompromis prinášajúci vyvážené jazdné vlastnosti a dôstojný jazdný komfort

-lepšia agilita v porovnaní so sériovými pružinami

-široké portfólio modelov a aplikácií

-vizuálne dynamickejší vzhľad auta

-dobrá spätná väzba od riadenia a podvozku


2. Športové tlmiče

Športové tlmiče predstavujú ďalší level úpravy podvozka, cieľom ktorého je zlepšiť kontakt z cestou, zvýšiť priľnavosť a stabilitu v limitných situáciách (ostré prejazdy zákrut a podobne). Často sa stretávame s názormi,že najlepší podvozok je ten najtvrdší, čo je rozhodne hlúposť. V bežných podmienkach je práve schopnosť podvozka filtrovať nerovnosti rozhodujúca v tom, ako rýchlo úsekom prejdete. V prípade dokonalej cesty bez kúska nerovnosti je tuhý podvozok iste výhodou, ale u nás je vždy nutnosť robiť kompromisy a zachovať auto použiteľné aj na bežnej ceste. 

V našom E-shope Vám prinášame športové tlmiče značiek Bilstein a KONI (v príprave), ktoré majú na poli športových a závodných aplikácií výborné renomé a jedná sa o špičky na trhu, ktoré si dokážu zachovať ešte rozumné ceny.


-Bilstein B6 Performance-


Tlmiče Bilstein B6 Performance sú vstupnou bránou do sveta ladenia podvozkov a špičkových technológii. Sú technicky plne zámenné za sériové tlmiče a bez problémov spolupracujú so sériovými pružinami. Ak ich však doplníte o športové pružiny, jazda získa úplne nové rozmery. Tlmiče Bilstein prinášajú oveľa efektívnejší spôsob tlmenia a filtrovania nerovností, pričom ponúkajú nečakaný komfort bez kompromisov. Samozrejmosťou sú technológie Gas Pressure Technology, Monotube Technology a Upside-Down koncepcia.

Výhody :

-príkladné filtrovanie nerovností

-výborná stabilita na rôznych povrchoch

-v spojení so športovými pružinami ideálny jazdný prejav

-napriek očakávaniam prekvapivo komfortné tlmenie

-dravý dizajn

-široké portfólio aplikácií

-precízne naladené pre každé konkrétne vozidlo

-reálne testované v bežných podmienkach i na závodných tratiach


-Bilstein B8 Performance Plus-


Bilstein B8 Performance Plus sú technicky zhodné s typom B6 Performance, sú však mierne skrátené, aby lepšie spolupracovali so skrátenými športovými pružinami. Zachovávajú si perfektné vyváženie komfortu a priľnavosti, spolu s precíznym filtrovaním nerovností. Sú taktiež použité v kitoch Bilstein B12 Pro-Kit a Sportline, kde sú v balení s pružinami Eibach Pro-Kit / Sportline.

Výhody :

-skrátené telo pre efektívnejšiu spoluprácu so športovými pružinami

-výborné filtrovanie nerovností

-zachovaný komfort tlmenia

-ultimatívne riešenie pre skvelý zážitok za volantom

-precízne ladené pre konkrétne vozidlo / platformu

-testované na bežných cestách i závodných okruhoch


-Koni STR.T-


Koni STR.T sú pomerne novou alternatívou k nemeckej legende - Koni Sport (Gelb / Yellow). Ponúkajú výborný pomer cena / výkon, ideálny útlm a spätný útlm pre širokú oblasť použitia. Sú vhodné ako na okresky, tak i kopce a okruhy, pričom sú ideálnym kompromisom aj na bežné jazdenie a pre "daily car". Sú k dispozícii pre široké portfólio vozidiel a sú vhodným partnerom k sadám športových pružín (ideálne H&R v tomto prípade, s ktorými priamo spolupracujú).

Výhody: 

-špičkové vyváženie komfortu a tuhosti

-výborný pomer cena / výkon

-skvelý kompromis na bežné jazdenie

-skvelá spolupráca so športovými sadami H&R Sport


-Koni Sport-


Séria Sport je na poli športových tlmičov už takmer legendou. Využívajú ju nadšenci, tuneri i závodné týmy. Ide o nákladnejšie riešenie tlmenia, ale bohate to vyvažuje ultimátnou stabilitou a istotou pri prejazde zákrut a prenose váhy. Veľká časť tlmičov so série Sport obsahuje nastavenie tuhosti, čo ponúka vodičovi viac možností prispôsobenia podvozku svojmu jazdnému štýlu. Koni Sport sú rovnako dobrým partnerom pre pružiny H&R Sport a SuperSport. Na bežné jazdenie v režime "daily car" sú tieto tlmiče menej vhodné, nakoľko sú už pomerne tuhé a o nerovnostiach budete rozhodne vedieť.

Výhody:

-zamerané pre okruhy a technické trate

-nastavenie tuhosti (vybrané aplikácie)

-perfektná opora v zákrutách a pri prenose váhy

-skvelá spolupráca so sadami H&R Sport a SuperSport

Na obrázku spôsob nastavenia tuhosti:


-Koni FSD-


Koni FSD je najlepšia ukážka toho, ako technológie napomáhajú športovej jazde. Ultimátna technológia Frequency Selective Damping spája to najlepšie z oboch svetov - tuhosť a stabilitu športového podvozku a komfort bežného auta. To všetko v jednom tlmiči, ktorý vďaka tejto technológii mení svoj charakter v zlomku sekundy. Zjednodušene povedané - čím horší povrch, tým lepšie a komfortnejšie tlmič pracuje. Na dobrom povrchu (okruh, kvalitná okreska) naopak pracuje výhradne pre dosiahnutie maximálnej stability a rýchleho prejazdu zákrut. O kvalite tohoto riešenia svedčí i fakt, že sa preň rozhodli viacerí svetoví výrobcovia športových áut a hodili ho do výbavy svojich modelov (napríklad Abarth vo svojom kite Esseesse). Sady FSD sú však cenovo nákladnejšie a sú v ponuke pre menší okruh vozidiel.

Výhody:

-špičkový jazdný komfort a stabilita

-univerzálnosť na všetkých druhoch povrchov

-výrazné zlepšenie jazdných vlastností

-taktiež vhodný partner pre kvalitné sady športových pružín